Rapid Jump, нова секојдневна игра за Mac

Пред нас е нова игра за корисниците на macOS што ќе ни овозможи да се забавуваме без да мораме да играме режим на приказна или да мораме да бидеме многу свесни за играта. Во овој случај Игра со брз скок Ни нуди можност да се забавуваме за оние специфични моменти во кои немаме премногу време за играње, читање или дружење.

Оваа нова игра што штотуку беше лансирана во продавницата за апликации за Mac, ни нуди едноставност и забавно време за оние специфични моменти кога немаме што да правиме. Играта исто така ни овозможува опција да играат две лица истовремено во истата игра.

Како што велиме, тоа е многу едноставна игра и со помош на копчињата А и Д ќе го преместиме нашиот пријател за да не паднеме во длабочините и да изгубиме еден од трите животи што ги имаме. Во случај на желба да играме две лица на ист Мек и со иста тастатура, се појавува друг лик (во форма на сино јајце) што ќе го движиме користејќи стрелките на насоката. На овој начин можеме да се натпреваруваме со нашите пријатели да видиме кој може да издржи најдолго без да падне во празнината.

Музиката на играта е нешто што не убедува и е доста повторливо, но нема проблем бидејќи може да се замолчи. Табела има и со корисниците со најголем резултат и мора да се натпреваруваме за да ги победиме. Очигледно станува збор за игра со многу едноставен интерфејс кој нема намера повеќе од тоа да нè забавува некое време во кое нема што подобро да правиме. Играта е потполно бесплатна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.