Вака работи поштата во новата macOS High Sierra

За сите оние корисници кои ја инсталираа новата верзија на macOS и за оние кои немаат инсталирано, ќе започнам со серија написи во кои ќе ви покажам мали промени што се направени во системот и може да останат незабележани.

Се разбира, Apple многу го подобри системот додавајќи нови функции, но не само што ги направи тие подобрувања и има мали детали што го прават системот да работи на пофлуиден и порамен начин.

Една од тие модификации доаѓа од раката на пошта, На менаџер за пошта што доаѓа стандардно во системот и тоа отсекогаш било во центарот на сите пораки што пристигнуваат на нашиот Mac. Во оваа смисла, една од работите што се изменети е дека сега, кога работиме на цел екран и сакаме да испратиме нова порака, лебдечка прозорец оставајќи го остатокот на екранот потемен како што можете да видите на следната слика.

Сега, во macOS High Sierra 10.13, кога ќе се повикаме, напишете нова е-пошта, прозорецот автоматски се поставува на поделениот екран, слично на она што се случува во iOS интерфејсот. Така гестот за влечење и паѓање е многу поудобен, а креирањето е-пошта е многу пофлуидно. Ова нè тера да се запрашаме дали Apple постепено ги обединува системите macOS и iOS со цел да направи идни производи што користат чипови со процесори создадени од самата компанија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Бора Хорза Гобучул dijo

  Ви благодариме за статијата и ве охрабрувам да ги објавите новите функции, тие ќе ни помогнат од голема помош.

  1.    Гилермо (ARG) dijo

   Благодарам Го делам барањето на Бора