Веб -апликацијата iCloud Mail е редизајнирана на сите уреди

Веб -апликацијата iCloud Mail

Веб -апликацијата iCloud Mail, која беше лансирана пред неколку месеци во бета верзија, сега е достапна за сите корисници заинтересирани за тоа. Сега има нов дизајн што сигурно ќе ги израдува сите што нормално го користат. Иако деновиве протагонисти се новите верзии на оперативните системи iPhone или Apple Watch, меѓу другите, не можеме да заборавиме да управуваме со нашата пошта од каде било. Затоа ова лансирање е важно.

Претходно оваа година, Apple објави без многу известување или најава нова верзија на својата веб -апликација iCloud Mail со редизајниран интерфејс до кој може да се пристапи преку веб -страницата iCloud Beta. По објавувањето на iOS 15 и iPadOS 15 во понеделник, Епл им стави на располагање на сите новата веб -апликација iCloud Mail.
Во јуни, старата веб -апликација iCloud Mail с had уште имаше елементи на интерфејс од iOS 7 со многу карактеристични фонтови и икони за тоа време. Сепак, редизајнираната iCloud Mail сега има помодерен изглед „сличен на тековната апликација за пошта достапна на iPad и Mac, како се одликува со почист интерфејс со подебели икони«. Најактуелно.
Изменетиот екран на iCloud Mail исто така е изменет така што ќе се отвори во истиот прозорец. Друга разлика откриена помеѓу старата верзија и новата на Интернет е панелот за составување е -пошта, кој сега се појавува во истиот прозорец, додека претходниот го носи панелот за композиција во посебен прозорец. Исто така, сега секој може да пристапи до овој интерфејс.
Ажурирана апликација е достапен од сега, на јавната веб -страница iCloud.comНа Другите веб -апликации iCloud с still уште ги имаат своите стари интерфејси, што сугерира дека ќе помине извесно време пред Apple да ги редизајнира.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.