OS X El Capitan за објавувањето на вестите „се извлече“ на вчерашниот главен говор

ос-ел-капитан

Apple не даде директен осврт на датумот на објавување на оперативниот систем што долго го чекавме. OS X El Capitan, но тоа на некаков смешен и „невнимателен начин“ ни го покажа официјалниот датум на лансирање во главниот збор во средата на 9 септември.

Нашиот колега Мигел веќе нè ажурираше за лансирањето на оваа долгоочекувана верзија Златен мајстор (ГМ) Или што е исто, конечната верзија пред да биде официјална Но, впечатлив е theубопитниот начин на кој тие ни го покажаа официјалниот датум на објавување.

Харизматичниот Крег Федериги, Тој излезе на сцената за да ги покаже придобивките од новиот 3D Touch заедно со софтверот на iPhone 6S и клучен момент беше кога ја отвори поштата и се појави пораката од Фил Шилер во која се додава темата: статус на Ел Капитан

mail-osx-el-capitan

Во претпоставената е-пошта со која Apple ни го покажа Официјален датум на објавување OS X El Capitan доаѓа да каже:

Дечки, повратните информации за бета-верзијата OS X El Capitan се одлични. Лансирањето ќе биде што е можно поскоро и „Ел Капитан“ ќе биде објавен на 30 септември. Фил

П.С. Супер тајно и доверливо

Овие податоци го кренаа аплаузот и смеењето на публиката прилично предадена на она што оваа нова 3D Touch технологија е способна да го направи во новиот iPhone 6S, а тие исто така штотуку го открија официјалниот датум на лансирање на оперативниот систем Mac. Бидете некој друг што рече тоа


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.