Дали веќе имате инсталирано macOS High Sierra на вашиот Mac? [Анкета]

Поминаа три дена и првиот бета верзија 1 за новиот оперативен систем macOS High Sierra 10.13.1. За овие неколку дена има милиони корисници кои ја инсталирале новата верзија на оперативниот систем macOS High Sierra на своите Mac и очигледно дека ова е добро.

Ние сакаме да направиме мала анкета со вас и да знаеме од прва рака приближен број читатели на Јас сум од Mac кои веќе ја имаат инсталирано новата верзија, па прашањето е јасно: Дали веќе имате инсталирано macOS High Sierra на вашиот Mac?

Последното истражување што го спроведовме беше јасно насочено кон iPhone X и неговото купување, и покрај фактот дека за време на објавувањето на таа анкета, новиот модел на iPhone не беше официјално претставен. Во овој случај, ја имаме новата верзија на macOS High Sierra на располагање, па замислуваме дека многумина од вас веќе ќе бидат во оваа верзија. Прашањето е јасно, а одговорите повеќе, така да учествуваат.

Дали веќе имате инсталирано macOS High Sierra на вашиот Mac?

Се вчитува ... Се вчитува ...

Не се сомневаме дека повеќето од вас се во новата верзија на оперативниот систем, но има неколку корисници кои се навикнуваат (добри или лоши) да не бидат први кои ажурираат, „раните посвојувачи“ денес се помалку. Кога Apple лансира нова верзија на iOS, macOS или watchOS, корисниците повеќе не брзаат да ги ажурираат своите уреди и тоа не се случи пред неколку години, бидејќи во исто време на лансирање сите ја лансираа новата верзија. На кратко, не знаеме дали е добро или лошо, она што е јасно е дека секогаш мора да ги инсталираме најновите верзии достапни за нашиот Mac и на овој начин да избегнеме безбедносни проблеми или некомпатибилност со апликациите итн.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Леонардо Астете dijo

  Повеќе сакам да чекам 1 или 2 недели. Тие секогаш се појавуваат со проблем на почетокот xD

 2.   Карлос Рафернау Аларкон dijo

  Јас веќе го имам подготвено со iOS 11

 3.   Елваро Августо Касас Валес dijo

  Ако го имам, добро е. И повторувам за секој случај: ако некој користи wacom, НЕ МОANЕ да се ажурира на висока сиера до крајот на октомври, побарајте ги информациите, важно е.

 4.   Луис Леонардо dijo

  за жал инсталирајте висока сиера во чиста инсталација.
  и се обидувам да го решам откако излезе
  проблемите се:
  Потребно е околу 1 мин да се вчита системот и 20 секунди да се види.
  Иконите за работната површина се преекспонирани сè додека не можам да ги видам иконите без да бидам на работната површина.
  Потребни се околу 10 секунди за да ми каже дека лозинката е погрешна.
  Розовиот екран се појавува кога ќе го вклучам екранот.
  а тоа не се случува на 10.12 или 10.11