Сега ја имаме на располагање играта LEGO Lord of the Rings

фото-лего

Тоа е, како што дискутиравме во претходната статија, моќта за претходна набавка од новата сага за играта ЛЕГО на Господарот на прстените, ни даде многу индиции дека лансирањето е близу, денес можеме да извршиме купување на играта за нашиот Mac.

Несомнено, за оние кои сакаат широк спектар на игри што ги дава LEGO, ова е добра вест, уште подобра вест ако сте и вие следбеник на романот и подоцнежен филм на Господарот на прстените. Да ужива оваа игра што бавно дојде кај нас, но веќе е достапна на OS X.

Се чини дека на крајот Steam нема да биде тој што ја продава играта, барем нема да имаме можност да го купиме на вашата платформа денес (Во моментов тоа е само за преземање за компјутер), и ова изнервира неколку корисници, бидејќи тие веруваат дека ова треба да се спроведе во одличната гејмерска платформа што е денес, Steam.

фото-лего-прстени Сепак, нема да имаме проблеми да купиме, LEGO Господарот на прстените преку продавницата за играње Mac (Во моментов, додека ја пишуваме оваа статија, таа не е достапна, се надевам дека ќе биде во текот на целиот ден), како и директно на веб-страницата Feral Interactive, што е студиото што ја пренесе играта за нашите Macs, првично, играта чини исто 25 € што беше побарано за резервација на официјалната веб-страница на Feral

Верзијата за компјутер на играта, беше објавена минатиот ноември, има неколку прилично добри критики на Интернет, за да можеме да се надеваме дека на крајот ќе ни се допадне оваа игра, и веќе споменавме дека ќе има дијалози земени од истиот филм и дека ќе можеме да „шетаме“ низ Средна земја по своја волја.

фото-лего-прстени-1 Ако ве интересира, знаете ... еве го линкот за купување оваа игра од ЛАГО сагата, Господарот на прстените

[ОБНОВЕНО] Тој е веќе достапен во продавницата за апликации Mac за преземање и смешното нешто во врска со оваа тема е тоа што чини 26,99 € скоро две евра поскапи од веб-страницата Ферал.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Повеќе информации - Лего игра, Господар на прстените наскоро


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.