Погледнете ги сите новости презентирани на WWDC 2015 за две минути

wwdc-2015-8 јуни-0

Една недела откако Apple го прослави WWDC 2015, продолжува да биде вест за многу медиуми. Во овој случај, најдовме видео во кое сите новости што беа презентирани на Конференцијата за развивачи на Apple беа компресирани за две минути. Beе можете да ги видите сите новости во низа и да ги почувствувате клучните моменти на Главниот.

На овој начин нема да мора да поминете повеќе од два часа што Keynote траеше пред вашиот компјутер. Потсетуваме дека вестите што ќе можете да ги видите се оние поврзани со OS X El Capitan, iOS 9 и неговите новости, watchOS 2 и нејзините нови функции или Apple Pay и Apple Music, меѓу другото.

Неколку пати можеме да уживаме во видео во кое за неколку минути се прикажуваат сите новости презентирани во Apple Keynote. Во овој случај Mashable го стори тоа за две минути и Блумберг бизнис го стори тоа за три минути и четиринаесет секунди. Видеото што ќе ви го покажеме ве прави глобална визија за тоа каква е презентацијата, без да мора да ги трпите долгите периоди во кои се прават примероци од новостите или се проектираат видеа од новите услуги.

Не ве тераме да чекате повеќе, а потоа ги поврзуваме двете видеа за кои зборувавме. Прво на сите ние ви го покажеме оној од Mashable што трае две минути и второ тоа на Блумберг Бизнис трае три минути и четиринаесет секунди:

Лично ми се допаѓа втората опција подобро и тоа е дека иако трае малку подолго, имаат постигнато со употреба на многу добро избрана музика во заднина тоа време минува многу побрзо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.