Овој викенд, борете се со Саурон од вашиот Mac

Овој викенд, борете се со Саурон од вашиот Mac

Сега е петок и се ближи времето да се исклучи што е можно повеќе од обврските за работа, студии, па дури и семејство. И, ако сакате и игри и баравте нова со која ќе исполнувате часови и часови забава, предлогот што ќе ви го донесам денес е сигурен дека ќе ви се допадне.

Средна земја: Сенка на Мордор е игра развиена од Feral Interactive Games и се базира на сагата „Господар на прстените“. Авантуристичка игра сместена во фантастичниот свет на Средната земја која е загрозена од враќањето на злобниот Саурон во Мордор.

Средна земја: Сенка на Мордор

Ова е акција, авантура и битка игра што ќе ви овозможи целосен викенд забава и многу повеќе. Willе го преземете идентитетот на Талион, Гордоријанец од Црната порта кој, откако беше убиен заедно со целото семејство, истата ноќ кога Саурон се врати во Мордор, се враќа во живот со голема жед за одмазда и обидувајќи се да открие зошто му е одбиен мирот по смртта.

Овој викенд, борете се со Саурон од вашиот Mac

Една од најголемите оригиналности на Гордоријан во „Средна земја: Сенка на Мордор“ е тоа што го има системот на игри Немесис според кој секој непријател е генериран процедурално, така што е различен за секој играч, од нивниот изглед и облека до нивните моќи, способности, слабости и така натаму. Следствено, мисиите се исто така различни, така што вашето искуство со игри ќе биде единствено.

„Средна земја: Сенка на Мордор“ е игра со високо квалитетни графики, звуци и ефекти, затоа има тежина од 57,16 GB и бара одредени технички барања како што се минимум 8 GB RAM меморија, меѓу другите. Проверете ги спецификациите пред да ги купите од продавницата за апликации Mac. Патем, ако брзате, сепак ќе го добиете на продажба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.