Виртуелен град 2: Рајско одморалиште (целосна), бесплатно за ограничено време

Виртуелен град 2: Рајско одморалиште

Имаме продолжение на Виртуелен град тотално комплетно (целосна), нејзината цена вообичаено од Виртуелен град 2: Рајско одморалиште (целосен) е од 4,99 € и во моментов е гратис. Играта е повеќе сличност на класичната компјутерска игра Сим Сити, и исто така е тотално на шпански јазик.

Нови згради, нови производни линии, нови предизвици! По освојувањето на срцата на милиони играчи, продолжението на најпродавана градежна игра на градовите во Виртуелен град. Во Virtual City 2: Paradise Resort, можете да ги продолжите своите активности до сончево Брег на Флорида, додека снежните земји на Алјаска, На карпести планини на Јута и суви тундра Невада.

Надминува 4 места за натпреварување со уникатни мисии додека ги исполнувате посебни цели, како што е инаугурацијата на казина, изградба на ски патеки или изградбата на хотели со мраз. Канцеларии, хотели, ресторани, дискотеки, музеи и фитнес центри. Пристапете до најширокиот избор на згради за да изградите ваш сопствен уникатен и просперитетен виртуелен град.

52 нивоа на конкуренција на 4 локации: Blustery Јута, Сончева Флорида, Сној Алјаска, Пареа Невада
29 сценарија различни за мисиите
73 видови згради
42 видови стока за транспорт и трговија
12 производни линии што да водат
98 посебни задачи да се надминат
45 згради и модернизации што да отклучам

Играта е достапна во: Англиски, француски, италијански, германски, Español, Португалски, бразилски португалски, руски, корејски, кинески, јапонски.

Детали:

 • Категорија: Игри
 • Ажурирано: 16 / 10 / 2012
 • Верзија: 1.2
 • Големина: 329 MB
 • јазици: Шпански, германски, кинески, корејски, француски, англиски, италијански, јапонски, португалски, руски
 • Развивач: G5 Забава АБ
 • компатибилност: OS X 10.6.6 или подоцна

Download:

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.