Вирус скенер плус, бесплатно денес само во продавницата за апликации Mac

Вирус скенер плус

Вирус скенер плус Bitdefender ја носи водечката антивирусна технологија на компанијата во App Store. Вирус скенер плус обично има цена 29,99 €, и само денес може да биде потполно твое гратис. Исто така е во Español.

Дозволете вирусен скенер плус пристап до локациите што сакате да ги скенирате за закани. Потоа, анализирајте ги со избор „Длабинска анализа на системот“ или едноставно „Анализирај критични локации“. Можете исто така да го активирате Континуирана анализа така што Вирус Скенер Плус работи цело време, внимавајќи на сите промени на локациите на кои му дозволувате пристап. Вирус скенер плус ќе открие какви било заразени датотеки што ги преземате или добивате преку е-пошта, така што вашиот Mac.

Вирусен скенер Плус Мек

Карактеристики:

 • Добитници на награди Антивирусни мотори Bitdefender.
 • Ги детектира двата вируси OS X Комо де Windows.
 • Кога е активирана континуирана анализа, апликацијата автоматски се ажурира наспроти последните можни опасности.
 • Безбедност на веб - Ги скенира веб-страниците што ги прелистувате и ве предупредува кога случајно посетите некоја што не е безбедна.
 • Анализа на критична локација - брзо скенирајте области на системот склони кон инфекции.
 • Пребарувајте малициозен софтвер дури и во компресирани датотеки и во рамките на разни видови датотеки, како што се pdf, pkg, zip, rar, итн.

Премногу:

 • Корисен пријателски интерфејс.
 • Карантини опасни датотеки.
 • Длабинска системска анализа на сите локации до кои корисникот има дозволено пристап.
 • Скенирајте датотеки и папки со само влечење и паѓање.
 • Опција за исклучување на датотеки и папки од скенирање (на пример, бекап на Time Machine, итн.).

Ограничувања:

 • Вклучување во безбедна околина на App Store значи дека апликацијата има пристап само до локациите на кои корисникот експлицитно им одобрил. Дозволете пристап до целиот диск за дополнителна заштита.
 • Дезинфекција ограничена со привилегиите на корисникот што ја извршува апликацијата.
 • Не ги анализира програмите во меморијата.

Што има ново во верзијата 3.5:

 • Поправени грешки

Детали:

 • Категорија: Комунални услуги
 • Ажурирано: 14 / 03 / 2015
 • Верзија: 3.5
 • Големина: 156 MB
 • јазици: Español, Германски, француски, англиски, италијански
 • Развивач: Bitdefender SRL

Download:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Луис Ариас Парондо dijo

  Преземање, благодарам !!

  1.    Исус Арјона Монталво dijo

   Тебе Хозе Луис, поздрав.

 2.   Анонимен dijo

  Совршено! Благодарам