Серијата „Вистината е раскажана“ обновена за втора сезона

За волја на вистината

Панорамата на стриминг видео услуги не престанува да расте, барем во Шпанија. Следниот 24 март, Дизни + Willе го започне своето патување во многу европски земји, вклучувајќи ја и Шпанија. Оригиналниот каталог што ни го нуди Дизни + тоа ќе биде прилично ограничено, поради договорите за права што ги рашири низ целиот свет.

Кога Apple го пушти во продажба Apple TV +, каталогот на Apple можеше да сметаш на прстите на едната рака. За среќа, како што минуваа месеците, каталогот се зголеми со додавање на нови серии и филмови. Во однос на серијата, практично сите се обновени за втора сезона.

Последниот што скокна на реновирањето е „Вистината е раскажана“, серијалот во кој играат Октавија Спенсер (добитник на Оскар) и Арон Пол („Брејкинг лод“) Apple го објави тоа ќе имаме втора сезона од оваа серија, една од сериите што доби најлоши критики и предизвика помалку интерес од остатокот од каталогот што е моментално достапен на Apple TV +.

Оваа серија првично беше позираше како мини серијаНо, тој е создаден со идеја за сместување на повеќе сезони, секоја од нив се фокусира на нова приказна со нови ликови, за да можеме да заборавиме да го видиме повторно Арон Пол.

Првата сезона на „Вистината е раскажана“ ја раскажува приказната за подкастер Попи Парнел, кој е принуден повторно да го отвори случајот со убиството, што стана сензација на целата територија на земјата. Арон Пол, ја игра улогата на Ворен Кејв, кој е во затвор благодарение на истрагата што ја спроведе Парнел, но според новите води, може да биде невин.

Мала Америка, Митска потрага, Дикинсон, Види, Слуга, Утринското шоу и За целото човештво, се сериите што засега ги имаат веќе потврди втора сезона.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.