Базата AirPower повторно се појавува во гласини благодарение на Минг-Чи Куо

Apple AirPower

Времето за кое зборувавме за лансирање на базата за полнење AirPower по откажувањето на проектот, еднаш презентирано во главната точка пред неколку години, поточно во 2017 година, така што тој повторно се појавува на мрежата како можен производ на Apple. Минг-Чи Куо, повторно е одговорен за ставање на маса опција која Apple не ја искористи целосно од нивната агенда и покрај тоа што во 2019 година тие потврдија дека го напуштаат проектот, базата во нешто помал формат уште еднаш може да биде меѓу плановите на Apple.

И има неколку прототипови кои сигурно не ги видовме кога Apple го лансираше тоа прототип во вашиот главен момент, така е можно на крајот да пристигнат со овој додаток или „безжичен полнач“, така го дефинира самиот Куо. Секако, не е дека тој е неопходен додаток за многу корисници на „Епл“ кои веќе имаат во своја сопственост други фирми, како што е „Номад“, кои се навистина квалитетни додатоци за полнење за разни уреди.

На кратко, ни се чини најмалку curубопитно што повторно се појавуваат гласини за товарната база што не беше официјално лансирана, иако беше претставена од компанијата. За време на овие месеци од моментот на откажување се чинеше дека овој уред е веќе во позадина, далеку од можно производство масовно, но на крајот и по неколку гласини сега аналитичарот Минг-Чи Куо и другите медиуми ја повторуваат можноста дека Apple размислува за лансирање база слична на AirPower. Ние внимателно ќе ги следиме новите гласини за да видиме што конечно ќе се случи со овој проблем.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.