Воздушната пошта 2.5 исто така беше ажурирана за OS X El Capitan

Воздухопловната

Продолжуваме со „мамурлакот“ на OS X El Capitan и ажурирањата на апликациите. Ова се претвора во неколку од нив што сè уште чекаат да го добијат ажурирањето и други што беа ажурирани неколку часа пред лансирањето и ова е случај на Воздушна пошта 2.5 што дојде пред објавувањето на новиот софтвер на Apple.

Оваа апликација не е ништо друго освен а клиент или менаџер за е-пошта И, иако е точно дека многумина од вас се обидуваат сега кога ја подобрија мајчината апликација на Apple, испратете пошта малку повеќе, овој клиент за пошта е навистина добар за употреба ако не го сакате родниот Apple.

воздушна пошта-1

Некои од подобрувањата имплементирани во воздушната пошта 2.5 покрај целосната интеграција со OS X El Capitan и типичната стабилност на апликацијата, се следниве:

 • Сплит поддршка на екранот
 • Нова синхронизација со облакот и со идната апликација за iPhone
 • Нова опција за креирање сметки
 • Нова поддршка за директориумот LDAP
 • Целосна интеграција со Wunderlist и Todoist
 • Подобрен дизајн со фонтаната во Сан Франциско
 • Подобрени подобрувања на гестот и синхронизацијата на моторот

И повеќе ... Воздушната пошта е управувач со пошта што јас лично ја користев долго време, но од првите бета верзии на „Ел Капитан“ се вратив во „Епл меил“, за да ги тестирам вестите и да се прилагодам на нивната употреба во моментот на лансирање на новиот ОС Х, но авиокомпанијата продолжува да ја покажува својата моќ кога станува збор за управување со пошта.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ангел Вицедо Даво dijo

  Многу добра програма, но се надевам дека еден ден читањето ќе се прикраде од примателот.