AirPower ќе пристигне, каде и да изгрее сонцето

воздушна моќ-1

Помина повеќе од една година откако Епл ја објави базата за полнење AirPower, додаток кој безжично ќе полни три уреди истовремено. Сè уште не е ставен на продажба, но постојат дефинитивни докази дека проектот не бил напуштен.

Документацијата за новиот iPhone XR јасно го споменува овој производ, така што Apple продолжува да развива производ што не е готов. Со други зборови, Apple нема да отстапи со производ кој на прв поглед нема многу повеќе компликации отколку што можеме да откриеме кај другите дека компанијата веќе ги има на продажба. 

Се вели во упатството за хартија „Здраво“ за почеток, што доаѓа со најновиот паметен телефон на Apple "Ставете го iPhone свртен нагоре на AirPower или безжичен полнач овластен за Qi." Истата формулација се користи во документацијата за серијата iPhone XS. Дополнително, скриениот код за бета верзиите iOS 12.1 е ажуриран за да ги прикаже одликите на AirPower.

воздушна моќ-безжично-полнење-воздушни подници

Ако направиме малку меморија, Apple ја претстави AirPower за прв пат пред една година, заедно со iPhone 8 и iPhone X, првите iOS смартфони кои поддржуваат безжично полнење. Овој додаток може да полни iPhone, Apple Watch и AirPods истовремено, но го надминува тоа. Кога iPhone е на полначот со други предмети, екранот на телефонот го покажува статусот на полнење на другите уреди.

Исто така, часовникот, телефонот итн. може да се организира на кој било начин на полначот. Токму оваа карактеристика очигледно им предизвикува проблеми на инженерите, бидејќи мешањето на три комплети калеми за полнење генерира неприфатливи количини на топлина. Затоа ветувањето на извршниот директор Тим Кук дека AirPower ќе биде достапно во 2017 година не беше исполнето. Во моментов, компанијата очекува да го има овој додаток на пазарот до крајот на оваа година.

Имаше нокаф производи кои комбинираат три полначи во еден, но овие немаат дополнителни карактеристики на AirPower. Тие се само три душеци заглавени еден до друг.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Карлос Фернандез Лопез dijo

    Мора да излезе како тоа или не