AirPods од третата генерација ќе дојдат во 2021 година

Оригиналните Apple AirPods

Ако очекувавте некои нови AirPods за оваа година, можете да ја заборавите идејата. Според последните гласини, Apple нема да започне со производство на овие нови слушалки до прв семестар од 2021 година. Значи, ќе се очекува да бидат објавени на крајот на следната година. Има одредена логика ако сметаме дека оваа година треба да пристигнат новите AirPods Pro Lite и Supraaurals.

AirPods од трета генерација за 2021 година, според аналитичарот Куо.

Аналитичарот Куо, повеќегодишниот Куо, би можеле да кажеме, објави белешка во која тој наведува дека Apple нема да лансира нова верзија на AirPods сè до 2021 година. Напротив, на крајот, бидејќи е наведено во белешката дека производството на новите слушалки ќе започне во четврти месец на првиот семестар (април) истата година.

Куо прецизира дека дизајнот на новите модели нема да се промени воопшто однадвор. Haveе ги имаме новостите внатре. 

Она што е ново е дека тие ќе го прифатат SiP до замени дизајн Цврсто-флексибилна табличка PCB + SMT од втора генерација на AirPods. Веруваме дека Apple ќе го вгради овој нов модел поради намалувањето на побарувачката за втора генерација „AirPods“. Luxshare ICT ќе биде главниот снабдувач на овој нов модел.

Сега имаме голем проблем. Ако обрнете внимание на Куо или други аналитичари кои велат дека оваа 2020 година ќе имаме ажурирање на AirPods. Лично, ќе обрнам внимание на првиот, бидејќи оваа година, Apple сè уште не го лансираше (секогаш според гласините) нов AirPods Pro, супраурален и некои нови ритмови. Се чини дека е малку смело за компанијата да ја лансира третата генерација на AirPods. Погоре со оглед на тоа тие нема да се менуваат премногу однадвор.

Само времето ќе се покаже како точно на еден и на други аналитичари и ние ќе бидеме тука за да им ги соопштиме сите новости што се појавуваат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.