Сензор за сатурација на крв, AirTags и многу повеќе. Најдоброто од неделата сум од Мек

Јас сум од мак

Коронавирус, ова е зборот што ги дефинира вестите во врска со сè во овој месец март. Да, знаеме дека оваа епидемија на вирус влијае на целиот свет и затоа сакаме оваа недела малку да отстапиме од вестите што ги гледаме за овој проклет Covid-19. Во оваа прилика ќе ги споделиме со сите вас извонредните вести за оваа недела, но оставајќи ги малку настрана оние поврзани со оваа пандемија Влијае на илјадници луѓе ширум светот, па да одиме со најдоброто од оваа недела дека сум од Мек.

Првата од потенцираните вести е онаа што се однесува на вградување на а сензор способен да открие заситеност на кислород во крвта став следниот модел на Apple Watch. Протекувањето во кодот и гласините го покажуваат ова, ќе видиме што конечно ќе се случи со него.

Pro Music Rights го тужи Apple Music

Од друга страна имаме а тужба наметната на Епл поради нелојална конкуренција со услугата Apple Music. Знаеме дека овие типови тужби се вообичаени за „Епл“ и во овој случај тие исто така се тужени Spotify, Amazon и Google меѓу другите за Pro Music Rights (PMR).

Продолжуваме со новостите и во овој случај повеќе добро. Apple AirTags може да додаде заменлива батерија од страна на корисникот, со што се постигнува подолго траење за производ кој навистина останува гласина. 

Процесор на АРМ

За да завршиме со извонредните вести за оваа недела, ја споделуваме со вас гласините за доаѓањето на Процесорите на АРМ годинава во MacBooks. Добро познатиот аналитичар Минг-Чи Куо, го предвидува неговото пристигнување до крајот на оваа година Seeе видиме дали е точен или не.

Добро грижете се за себе овие денови!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.