Вработените во кампусот „Калвер Сити“ на „Епл“ имаат позитивни тестови за коронавирус

Нови вести во врска со „Епл“ и „Коронавирус“

Apple има канцеларии и големи работни простори низ целиот свет. Многу од нив се наоѓаат работи од дома нешто повеќе од една недела, колку што ви дозволува работата (вработените кои работат на тајни проекти очигледно не можат).

Покрај тоа, „Епл“ ги прекина сите патувања во Кина за своите вработени пред неколку недели, а кратко потоа и во Италија, повикувајќи ги да остваруваат видео повици. Сепак, сите мерки што ги презеде компанијата се чини дека не биле доволни за еден од нејзините вработени да има позитивен тест за коронавирус.

Како што можеме да прочитаме на Билборд, вработен во кампусот во Калвер Сити бил позитивен на тестот минатата сабота на тестот што вработените го доставиле во објектите. Објектот на „Епл“ во градот Калвер главно се фокусираат на Apple TV + и Apple Music, ова е нивното седиште. Некои од продукциите на Apple за неговиот стриминг видео сервис како што се See, The Morning Show и For All Humanity се привремено запрени поради коронавирусот.

Ова е втор вработен во компанијата со седиште во Купертино кој има позитивен тест за коронавирус. Првиот беше вработен во продавницата за јаболки во Санта Моника, по полагањето на тестот за време на одмор.

Минатиот февруари, Тим Кук и Еди Кве присуствуваа на 60-тиот роденден на извршниот директор на Универзална музичка група, Лукијан Грејнџ, извршен директор, кој исто така дијагностициран е со коронавирус и дека во моментов е хоспитализиран. Не е познато дали кога се одржа забавата, тој веќе може да ги има првите симптоми и да ги зарази сите присутни.

Ако за неколку дена, немаме никакви новости за тоа, тоа ќе биде затоа што двајцата го поминаа тестот и тие се тестираат негативно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.