Свеќата што мириса на Мек се врати, оваа година со името Inspire, од Дванаесет јужно

Пред една година, нашиот колега Педро ни ја објави комерцијализацијата на прва свеќа со мирис на Мек. Момчињата на Дванаесет Јужна, тоа е мешавина од мириси чиј резултат е прилично сличен на мирисот што штотуку го извади Mac од својата кутија. Првата свеќа што се појави на пазарот беше со цена од 24 долари и се распродаде за неколку недели. Сега, кога започна Божиќната кампања, тоа е подарок што секој макеро не може да го презира. Компанијата го знае тоа и го пласираше на пазарот Инспирирај - Мек Свеќа # 2, надевајќи се дека ќе го има истиот успех како претходната година.

Формулата не е обезбедена, но знаеме дека е свеќа направен од бергамот, со белешки од лимон, тарагон, килибар и мошус. Оваа формула е различна од онаа презентирана претходната година. Не знаеме дали затоа што Mac го сменија мирисот, или затоа што компанијата повеќе специфицираше мирис на нашите сакани компјутери.

Производителите напоменуваат дека освен што нè потсетува на познатиот мирис на Mac, тој има за цел да создаде атмосфера која дозволете да го исчистите умот и да ја стимулирате креативноста. Тие бараат да создадат синергија помеѓу нашиот тим и нашиот ум за да имаме јасен и обновен ум што нè инспирира да ги постигнеме нашите цели.

Оваа година свеќата има заоблена форма од дното до wallsидовите на стаклото и овие wallsидови се цилиндрични. Е бела боја скршена и името на свеќата се појавува со мали букви во центарот на стаклото. Конечно, имаме капак сличен на дното.

Свеќата може да биде купи на страницата Дванаесет Југ, по цена од 29,99 УСД 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.