Вратете ја лозинката за вашата база на аеродромот

аеродром-лозинка-0

Сите бази на аеродромот, како и другите рутери, имаат посебност за заштита на лозинката мрежни поставки и детали за конекцијата така што никој не може да ги измени без претходно да помине низ овој процес, но што ќе се случи ако ја заборавиме лозинката?

Општо, она што би го сториле, да бидеме најдиректен начин, ќе биде да започнеме со обиди со различни лозинки и по неколку неуспешни обиди, одете на физички го ресетираше Аеродромот да го конфигурираме со вообичаеното губење време да го оставиме како што беше.

привезок-аеродром-2

Ова повеќе не мора да биде случај поради услугата за синџири на клучеви што ја има OS X и од која можеме погледнете ја доделената лозинка Сè додека знаеме, да, нашата лозинка за администраторот на системот, лозинка што е многу посложена да се заборави затоа што се користи многу повеќе за скоро секое дејство што минимално ја менува секоја опција на системот.

За да го направите ова, првиот чекор ќе биде пристап до папката Алатки> Пристап до синџири со клучеви. Откако ќе влеземе во пристапот до синџирот на клучеви, ќе ја бараме лозинката што ја бараме, и за мрежниот диск што сме го поврзале на Airport Extreme, на пример, како да е база на временска капсула или едноставно општата лозинка. Во секој случај ќе видиме дека на левата страна е обележано Приврзоци за клучеви> Пријави се а подолу во категории ќе го оставиме внатре Лозинки, на овој начин ќе бараме во Часот нешто како Лозинка за станица или лозинка за диск на Аеродром.

привезок-аеродром-0

Кога ќе го лоцираме записот како што е прикажано на сликата, ќе треба само да кликнеме двапати за да го отвориме и да одиме на Покажи поле за лозинка каде што потоа ќе биде побарана администраторската лозинка, така што кога ќе ја внесеме ќе се појави.

привезок-аеродром-1

Повеќе информации - Пристап со синџири со клучеви, големото непознато


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јован dijo

  Почитуван Мигел, многу ти благодарам за помошта што можев да ја видам лозинката од мојата временска капсула

 2.   Лети dijo

  Супер добро, благодарам !!!
  Ми заштедија многу потрошено време !!!

 3.   Julули Мухика dijo

  Ако мојот приврзок за клучеви не заштеди. Многу го пробав клучот за кој бев потполно сигурен дека е и не работи! Сега сум очаен ... нема метод за обновување?

 4.   МАРИЈА ФЛОР dijo

  ДОБРО УТРО, СЕ БЕШЕ СОВРШЕНО И ДОБИВ ДА ЈА ПРОМЕНАМ ИЗВЕШНИКОТ, БЛАГОДАРАМ

 5.   Образование и физичка култура dijo

  Поздрав и ако го имам во прозорци како да го направам овој процес благодарам