Weather Pro ажурира и додава попуст на цената

Во продавницата за апликации Mac наоѓаме добар дел од апликации поврзани со метеорологијата И во овој случај сакаме да ви кажеме за апликација што не сме ја виделе претходно на I'm on Mac, но тоа се чини дека е многу комплетна апликација во оваа смисла.

Апликацијата Weather Pro е исто така понуден за ограничено време по добивањето на ажурирањето до верзијата 1.2.2 и тоа значи дека неговата цена може да се зголеми во секое време без да можеме да сториме ништо, па ако го прочитате ова по некое време од објавувањето, можно е повеќе да не се намалува.

Во секој случај, тоа е интересна апликација за оние кои не се задоволни со едноставна временска прогноза со симбол и температура, Weather Pro додава добар број информации што сигурно ќе ги ценат корисниците кои сакаат повеќе детали како што се релативни влажност, јачина на ветер, време во различни градови, температура, па дури и изгрејсонце и зајдисонце. Многу податоци и сите се добро поставени дури и помеѓу графиконите за секој ден од неделата.

Функционалноста на апликацијата е обемна, има добра видливост и читање на податоците што ги покажува благодарение на работен интерфејс и според мислењата на корисниците е доста сигурен во неговите временски предвидувања, секогаш со маргина на грешка како и сите овие апликации имаат. Weather Pro е компатибилен со повеќето тековни Mac и бара само имаат инсталирано OS X 10.11 или понова верзија да функционираме нормално во нашиот тим.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.