Временски рамки во воведните видеа на Apple

Главно јаболко

Apple ви овозможува да се движите низ временските рамки во презентациите што ги организираше на својата веб-страница. Со оваа опција активна, корисниците можат да видат со едноставно поминување на курсорот низ временската линија прецизен момент на презентација, моментот на MacBook Pro, Apple Watch, iPhone, новиот iPad или што и да посакаме.

Кога влегуваме на веб-страницата на Apple, наоѓаме многу агли со кои можеме да се забавуваме, од видеата во форма на кратко упатство за целосни информации за сите нејзини оперативни системи. На интернет ги наоѓаме сите видеа од вашите настани и во нив можеме да го поместиме курсорот преку него за да видиме што нè интересира јасно во лентата за напредок и затоа е полесно и побрзо да се најде.

Главно јаболко

Денес, поради околностите на здравствената криза, имаме слободно време и кога не знаеме што да правиме, можеме да видиме што најмногу ни се допадна во врска со презентацијата на MacBook Pro, видете го главниот белег на WWDC и запомнете кои беа тие главни. Во овој случај имаме Видеа од 2018 година на веб-страницата на компанијата, но сè е видливо на други платформи како што е нејзината официјален Youtube канал на Apple Иако нема да имаме можност да се преселиме до моментот кога ќе посакаме, ќе мора да го бараме.

Во овој случај презентации на јаболка Тие се појавуваат по датум и последниот што го имаме е оној на новите iPhone 11 Pro и Pro Max, iPhone 11, Apple Watch Series 5 и iPad. Сето ова за да поминете извесно време и смирено да гледате неколку презентации што со години може да се следат во живо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.