Времето на испорака на AirPods е скратено

Оригиналните Apple AirPods

Со исклучувањето на деловните активности и работната сила предизвикани од кризата со коронавируси, многу производи на „Епл“ доцнеа во времето на испорака. Како и да е како што се подобрува состојбата во Кина, времињата се намалуваат.

Неколку дена Apple повторно ја отвори продавницата на Apple во Кина Поради оваа причина, работата е обновена и во компаниите од кои зависи американската фирма за производство на некои од своите производи. Времето на испорака на AirPods оди нормализирање на претходните од почетокот на рестриктивните мерки.

Кина се опоравува и Apple го забележува особено во времето на испорака на AirPods

Еден од многуте проблеми со кои Apple се соочи со глобалната пандемија е да се соочи со зголемувањето на времето во испораките на одредени производи како AirPods, поради недостаток на негово производство.

Сепак, сега кога Кина е во процес на опоравување, фабриките се враќаат во нормала и тоа го забележува „Епл“ кој гледа како уредите пристигнуваат во продавниците и времето на испорака се прилагодува.

На почетокот на март, времето на подготвеност за AirPods во просек беше скоро 11 дена. Во моментов овој просек падна до скоро 8. Истото не е случај со AirPods Pro кои сè уште имаат многу високи времиња на чекање: еден месец.

AirPods Pro

Се разбира, сега кога Европа се најде во ситуација слична на Кина пред неколку месеци, корисниците што ги нарачаа се гледаат со затворен Apple Store, барем во Шпанија. Но, не треба да се грижите затоа што Apple веќе размислуваше за тоа и го става на располагање батерија на одговори на сомнежите на купувачите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.