Head Basketball се ажурира со двајца нови играчи и други подобрувања

Се соочуваме со игра за која веќе зборувавме претходно во Јас сум за Mac и тоа е дека сметаме дека е навистина забавно. Оваа игра што се појави во продавницата за апликации Mac кон крајот на минатата година, поставена е одлична кариера и сега е една од најсимнуваните игри од корисниците на Mac.

Во принцип, не можеме да кажеме дека тоа е графички импресивна игра и нема режим на приказна или слично, но неговото добро ниво на играње, забава и смешни детали Head Basketball ќе ве закачи дури и ако не сте fanубител на кошаркарски игри.

Новата верзија пристигнува по нешто помалку од месец и половина од објавувањето на претходната и додава уште неколку играчи на теренот: Карим од Саудиска Арабија и Тепано од ЧилеИсто така, ги подобрува перформансите на играта, поправени некои грешки од претходната верзија и додаваат 23 нови носии за постојните играчи.

Ако сакате да се забавувате удирање на противникот и фрлање на топката во кошот да додадете што повеќе поени Со овие „фини“ играчи, оваа игра може да биде интересна за вас. Веќе рековме дека не е игра со спектакуларна графика и не содржи режим на приказна, но вистина е дека графиките се многу точни за видот на играта што е и со овој аркаден режим имаме часови забава гарантирано. Head Basketball, може да се преземе целосно бесплатно од Mac App Store и дозволува можност за купување од самата игра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.