Гласините покажуваат дека следната година ќе имаме iMac Pro Apple Silicon

iMac Pro исто така е обновен

Моментално единствениот iMac Pro што го имаме на пазарот, е тоа што можете да го купите во продавници на трети лица. Apple одамна го елиминираше од своите полици и заедно со 21.5 iMac станаа колекционерски предмети кои можеби во далечна иднина можат да достигнат стратосферски вредности. Но, засега, ако сакате да добиете iMac, треба да се одлучите за 24 инчи со M1 или 27 инчи со Intel. Ако сакате про презиме, можете да се одлучите за macbookpro, но ако го сакате десктопот, ќе мора да почекате. Новите гласини укажуваат дека новите модели ќе бидат претставени следната година.

Следниот iMac на Apple би можел да биде iMac Pro кој пристигнува во првата половина на 2022 година, тврдат новите гласини. Оној што може да вклучува M1 Pro или M1 Max и го има можност да има Face ID на екранот. Apple официјално го отстрани од продажба својот iMac Pro базиран на Интел на 19 март, отстранувајќи го производот од својата веб-страница откако последниот беше продаден. Според новите гласини, се чини дека неговата замена би можела да биде на пат за неколку месеци.

Аналитичарот @Dylandkt објави порака на социјалната мрежа Twitter спомнувајќи го овој факт. Apple се подготвува да создаде „iMac (Pro)“, со твитот во кој се предлага следниот iMac да биде модел „Pro“ кој ќе биде лансиран во првата половина на 2022 година. , со мини LED дисплеј и ProMotion држач.

Екранот исто така би имал темни рамки. Ништо не е кажано за Ноч, но тоа сигурно го носи особено ако пишува дека ќе донесе Face ID, иако пишува дека овој дел се уште не е целосно потврден. Исто така, тврди дека ќе работи M1 Pro или M1 Max со 16GB меморија во основниот модел, заедно со 512GB простор. Изборот на порта вклучува HDMI, USB-C, SD-картичка и етернет порта на напојната тула.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)