Гласините покажуваат дека ќе имаме поевтин HomePod

Apple го лансира HomePod

Премиум звучникот на „Епл“ е еден од уредите на американската компанија што можеби остана незабележан меѓу сè што има. Не дека HomePod е лошо продаден, но сигурно тој не ја достигна продажбата што се очекуваше од него. 

Една од причините може да се должи на ширењето на паметни звучници како Amazon Echo или Google, а луѓето претпочитаа иновации отколку да купуваат звучник за скоро 300 €. Но, ова може да се смени оваа година 2020 година.

HomePod со помалку технологија внатре, но поевтин

Пред две години беше објавен HomePod на Apple. Многу паметен звучник со спектакуларен звук. Неговите 7 звучници наречени високотонци мораат да направат нешто за нешто и можноста за прилагодување на звукот што излегува од нив во просторијата и местото каде што е поставен уредот.

Но, една од работите што ги вратија корисниците е цената и иако ова опаднало од неговото основање, сè уште е „скапо, само за да слушате музика“. Сири не беше во можност да се прилагоди на овие нови времиња каде звучниците на другите компании ја имаат постигнато придавката на интелигентни.

За да може повторно да влезе на пазарот, Гласините сугерираат дека Apple годинава ќе лансира нов модел на HomePod со само два високотонци и логично по многу пониска цена. Но, ние не веруваме дека цената е намалена толку многу што да им конкурира на звучниците на други компании и ако размислиме за тоа, тие се сосема различни производи и имаат многу поинаква намена.

Ако на крајот овие гласини се остварат, тоа ќе биде добра вест за корисниците кои дури сакаат да имаат HomePod во нивниот дом цената ги принудува да бараат други модели од други компании кои имаат поголемо искуство на аудио пазарот. Ние ќе останеме внимателни на сите новости што може да се појават и ќе ви кажеме за нив.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.