Големо ново ажурирање на Logic Pro за Mac

Logic Pro ажурирање за Mac

Од 2002 година Логик Про е дел од екосистем macOS кога го купи Apple од компанијата C-Lab. Можеме да го дефинираме како софтвер за аудио уредување на аудио и MIDI траки. Тој е многу сличен на GarageBand, иако вториот е потполно бесплатен кога купувате Mac.

Аудио ефектите што ги носи Logic Pro се многу разновидни, како што се изобличувања, процесори за динамика и еквилајзери. Способен за ракување до 255 аудио записи одеднаш, иако ова многу зависи од системот што се користи, Apple сакаше ажурирајте ја апликацијата вклучувајќи неколку интересни новости.

Во моментов се среќаваме Верзија на Logic Pro X.5 и ова ново ажурирање што носи неколку нови одлики. Toе потенцираме некои од нив:

Една од новините се повиците Во живо јамки. Apple ги дефинира како динамичен начин за создавање и организирање музика во реално време. Можеме да го започнеме составот со додавање петелки, примероци или перформанси снимени во мрежа на ќелии. На овој начин ќе можеме да го активираме секој од нив без да се грижиме за временската линија. Ова го олеснува создавањето нови песни.

Logic Pro се ажурира со новата опција на Live Loops

Друга голема новина е она што е наречено Чекор секвенци (Следбеник на чекори) функција инспирирана од класичните машини за тапани и синтисајзери. Специјално дизајниран за удари во тапан и бас-линии.

„Епл“ исто така го обнови едно од своите најпознати додатоци. Примерокот има нови карактеристики што ќе го олеснат и поинтуитивно користењето на Logic Pro. Американската компанија споменува дека има „редизајниран и го подобри примерокот EXS24” Изгледа сосема поинакво, но сепак ја одржува истата суштина. сега со него Ново дизајнираниот единствен прозорец го олеснува креирањето и уредувањето на инструментите за примероци додека е сè уште компатибилен со сите EXS24 датотеки.

Ако сакате да дознаете за сите новости што ги носи ова ажурирање. само треба да застанеш страницата што Apple ја посветува на оваа програма.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.