Играта Господар на прстените: Војна на северот, се продава за ограничено време

игра-господар-на-прстените-3

Денес сите или скоро сите ја знаеме сагата за Господарот на прстените. Овој пат тоа е играта што ќе не однесе во целост кон новото Братство на Средната Земја и ние Beе биде време да се бориме против мрачните сили на Саурон. Господарот на прстените: Војната на северот е никогаш не раскажаната приказна за овие херои и нивното непоколебливо Братство што ќе ни овозможи добро време пред Мек во игра што меша акција од прво лице со улоги - играње

Овој пат играта доби а значително намалување на нејзината цена од 19,99 евра на 4,99 евра дека чини сега. Овој попуст е за ограничено време и очигледно не знаеме колку ќе трае, па доколку ве интересира вашата набавка, новата цена може да ве интересира. Од друга страна, пред да направите купување, важно е да ги разгледате минималните барања за да можете да играте со вашиот Mac бидејќи тие бараат процесор: 2.0GHz, RAM меморија: 4 GB, графичка плоча: 256 MB, слободен простор на дискот од 11 GB

игра-господар-на-прстените-2

Исто така следниве графички картички НЕ се поддржани: ATI X1xxx серија, ATI HD2xxx серија, Intel GMA серија, Intel HD3000, NVIDIA 9400, серија NVIDIA 3xx, серија NVIDIA 7xxx и серија NVIDIA 8xxx. Следните картички бараат да имате најмалку 8 GB RAM меморија во вашиот систем: Intel HD4000. Оваа игра во моментов не е компатибилна со волумени форматирани како Mac OS Plus (чувствителни на големи букви).

игра-господар-на-прстените-1

Се соочуваме со една од оние игри што иако е вистина, не ја знаат сите корисници, сигурно сме слушнале за сагата и очигледно за филмови или книги. Овој пат беше Feral Interactive Лицето одговорно за развој на играта што можеме да го најдеме од септември 2013 година во продавницата за апликации Mac.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.