Градежната симулациска игра, Surviving Mars, бесплатна за ограничено време

Преживување на Марс

Уште еднаш, мора да зборуваме за продавницата за епски игри и не поради случајот со кој се соочува Apple, но за една од насловите, дајте им ги на сите корисници на оваа продавница за алтернативни апликации на семоќниот Steam на Valve. Зборувам за преживеан Марс.

Пред нешто повеќе од една година, момците во Епик веќе ја дадоа оваа игра, игра која Има цена во Mac App Store од 32,99 евра но дека можеме да преземеме за само 0 евра до следниот четврток, 18 март во 4 часот попладне по шпанско време.

Во описот достапен во продавницата за епски игри, можеме да прочитаме: ç

Преживеаниот Марс е игра за градење град во која треба да го колонизирате Марс и да преживеете обидувајќи се. Изберете вселенска агенција за да добиете ресурси и финансиска поддршка пред да ја воспоставите локацијата на вашата колонија.

Изградете куполи и инфраструктура, истражете нови можности и користете беспилотни летала за да отклучите подетални начини за обликување и проширување на вашата населба.

Одгледувајте своја храна, рудни минерали или едноставно опуштете се во барот по напорниот работен ден. Но запомнете: најважно од сè е да ги одржувате живите доселениците. Нема да биде лесна задача на нова и непозната планета како оваа.

Преживување на барањата на Марс

 • OS X 10.11 или повисок
 • Intel i3 4-та генерација или повисока
 • 4 GB RAM меморија
 • OpenGL 4.1 (GeForce 600 / AMD Radeon 5000 или подобар) со 1 GB RAM меморија
 • 6 GB складирање на хард диск

Како да преземете Surviving Mars бесплатно

За да ја искористиме оваа титула, првото нешто што мора да направиме е да создадеме сметка на веб-страницата на Епски игри. Следно, го преземаме инсталерот и ајде да се логираме со податоци на нашата сметка.

Конечно, одиме во делот Продавница, го бараме овој наслов и кликнете на Бесплатно сега да го поврземе со нашата сметка. Откако ќе се поврземе со нашата сметка, не треба да ја преземаме во тоа време, можеме да ја преземеме сè додека имаме време да уживаме во неа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.