Дали сакате Apple да го интегрира новиот iMac дизајн во останатите MacBooks?

MacBook White

Го добив новиот iMac претставен во април минатата година сугерира дека компјутерската линија MacBook може да го смени дизајнот порано отколку подоцна усвојување како дел од промената на новите бои, новите празни рамки итн.

Во оваа смисла, прашањето е јасно и е тоа многу корисници се навикнати на црната рамка на опремата на Apple Дури и во iPhone, и покрај тоа што има бои, компанијата продолжува да го додава предниот дел во црно, но кога ќе пристигне новиот iMac, се чини дека сè се смени.

Видео од Макс Техника неодамна објавениот зборува директно за можноста за имаат MacBook Air со бели рамки, ова е нешто што може да заврши или да не пристигне. Го споделуваме видеото за да можете да го видите мислењето на овој добро познат канал на YouTube:

Дали сакате MacBook Air или Pro со бели рамки?

Само напред Мојот одговор на прашањето е дека лично без да ги имам видено скапо овие нови модели на iMac, белата рамка не ме убедува многу. Боите можат да бидат привлечни во задниот дел, но мислам дека предната страна треба да биде црна. Некои стари MacBooks го имаа предниот дел во бело, а воздухот дури и во сиво, па не е неразумно да размислуваат за тоа да го имплементираат наскоро во новите модели на MacBook.

И навистина се чини дека многумина може да ја сакаат оваа промена во дизајнот или поточно бојата на предниот дел на MacBook. Па ако сакаш можете да одговорите на прашањето во делот за коментари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   норман dijo

  Со бела рамка? Сега тука во близина. Збогум апол.

 2.   Педро dijo

  Празните рамки се голема грешка.
  Освен фактот дека ниту еден производител не прави лаптопи со празни рамки, нема причина да го стори тоа. Докажано е дека темната боја на позадина, црната е најдобра, бидејќи е и најтемна, таа е таа што дава најдобра сензација на контраст.

бул (точно)