Дали ќе го купите новиот iPhone X? [Анкета]

Ние сме близу да го видиме и исто така сме сигурни дека многумина од вас планираат да го купат новиот Apple iPhone. Накратко, во ова мало истражување сакаме да го знаеме вашето размислување и видете дали навистина размислувате да го купите новиот iPhone X или не.

Ние не зборуваме за iPhone 8 или 8 Plus што се вели дека исто така ќе биде претставен, ние зборуваме за starвездениот модел што би бил претставен на денешниот главен театар во театарот Стив sобс Прашањето е едноставно и едноставно, Дали ќе го купите новиот iPhone X? 

Дали ќе го купите новиот iPhone X?

Погледнете ги резултатите

Се вчитува ... Се вчитува ...

Можно е вашиот одговор на прашањето да биде малку подолг, но ова е едноставно за да добиете идеја за корисниците кои долго размислувале за тоа или кои едноставно мора да купат нов iPhone и веќе одлучиле дека ќе ја купи оваа нова верзија. Во секој случај имате активни коментари за да можете да го продолжите вашиот одговор уште малку или дадете свое мислење за тоа.

Од друга страна, важно е да се напомене дека новиот модел на iPhone е сè уште гласина и може да се случи овој дизајн што го гледаме веднаш над истражувањето да биде единствениот достапен. Beе биде потребно да се биде внимателен кон денешната презентација и пред се да биде јасно дека до денес нема ништо официјално потврдено, така можеме да направиме некое друго изненадување во овој главен белег на месец септември.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Лорн dijo

  3 години со мојот 6 Plus време е да го обновиме за претпоставениот iPhone X

 2.   Jordорди Гименез dijo

  Многу луѓе со 5-инаку сепак би можеле да направат скок кон овој нов модел, ајде да видиме што нè учат!

  1.    Лорн dijo

   Откако го видов главниот глас, можам да кажам дека не жалам што потрошив 3 години за заштеда на идејата да ја обновиме минатата година, но кога го видов iRefrit решив да издржам уште една година и вредеше заштедата што ми ја дава за iPhone x 256 GB сребро удобно, од кога го имам за да започнам друга свинче банка за 3 години од сега

 3.   Хорхе dijo

  Не можам да потрошам 1000 евра на мобилен телефон ... ако можам, ќе го купев.
  Мојата намера е да ја чекам следната година кога сите ајфони што ќе излезат имаат оледен екран (се надевам) и дека ќе дојдат без Рамки да менуваат мобилен и да потрошат максимум 700 евра.

 4.   Рафа dijo

  Имам iPhone 6, мора да го сменам, но не сум подготвен да платам + 1.000 € (мислам дека може да чини 1.200 €, земајќи ги предвид даноците и конверзијата на $), мислам дека го губиме северот . за малку повеќе си купувам макбук (1.200 € во Амазон). Го сакам Apple, но мислам дека тоа се случува со цени ... Имам MacBook Pro од 2011 година. она што го имам во моментов додека Apple не стави разумни цени. Meе ми кажеш дека има поевтини производи на Apple (на пример, iPhone SE за 2.000 €)…, но iPhone 400 во тоа време беше врвот на опсегот и сега го споредувам горниот дел од опсегот iPhone x.

 5.   Ентони dijo

  Не, се чини дека Самсунг го изгубил оној
  Суштината на iPhone-от

 6.   ЈК dijo

  Јас го купив iPhone 7plus пред 9 месеци, 128 GB. Не се сомневам во тоа: за неколку месеци. за iPhone X !!!!!!!!!!