Сесиите „Денес кај Apple“ од дома

Apple има предвид да ги забавува сите свои корисници како и да е и во овој случај ги придвижува сесиите Денес во Apple кои беа отстранети од физичките продавници на компанијата со кризата со коронавируси, за онлајн сесии на кои во видео формат ни објаснуваат некои трикови што се објаснети на овие сесии. Логично, искуството не е исто во никој случај, но она што е наменето со овој тип на содржина е да не се пропуштат сесиите целосно и да се понудат трикови кои сигурно ќе им се најдат на многу луѓе.

Денес во Apple

Да се ​​биде дома може да биде досадно без да знаете што да правите, а овој вид содржина може совршено да се вклопи во денешниот живот бидејќи тие се навистина кратки видеа во однос на времето и покажуваат неколку едноставни, но практични трикови. Во моментот, овие видеа се прикажани во јаболко веб-страница но на англиски.

Овие први три сесии сигурно ќе бидат интересни за многу луѓе кои не го познаваат целосно уредот на компанијата или сакаат да научат малку повеќе. Би било одлично доколку фирмата Купертино објави ваков вид на содржина за сите земји и на сите јазици. Засега, продолжуваме со затворени продавници во многу земји, вклучително и нас и во Кина, тие продолжуваат да ги отвораат своите продавници за пократки часови и со многу безбедносни мерки кои во овој момент директно го спречуваат одржувањето на овие Денес на сесиите на Apple. Се надеваме дека сè ќе се врати во нормала наскоро и сите корисници кои сакаат да можат да присуствуваат на овие бесплатни сесии во Apple Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.