Денес новите MacBook Air и Mac mini се достапни во продавниците на Apple

Денес по една недела од неговото претставување тие официјално се ставени во продажба новите MacBook Air и Mac mini. На настанот за презентација беше промовиран и новиот Apple iPad Pro, од кои другите од денес веќе можат да се видат и допрат во официјалните продавници на компанијата и во овластените препродавачи.

Вистина е дека Apple сакаше да ги обнови новите MacBook Air и Mac mini, но повеќе корисници. И во двата случаи имаме работа со тотално нова опрема и однатре и однадвор, изработена со 100% рециклиран алуминиум и со најактуелните хардверски компоненти.

Денес стигнуваат и до оние што ги побарале на денот на презентацијата

Денес, исто така, корисниците што ги нарачаа овие нови MacBook Air и Mac mini преку интернет-мрежата, исто така ќе почнат да ги примаат дома. Пратките се закажани и повеќето од оние што извршиле набавка веќе го смениле следење да се "испрати".

На „Епл“ му беше јасно дека им е потребна оваа надградба и ние сме меѓу оние кои сметаат дека во моментов опсегот на „МекБук“ е многу тесен во моделите за влез со новиот „МекБук ер“, 12-инчен „МекБук“ и 13-инчен „МекБук про“ без допирна лента како и да е, важно е секој да избере што најмногу му одговара и сега можете да ги видите сите овие модели во продавницата на Apple за да можете споредете ги и разгалете ги моделите пред да започнете со купувањето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.