Додадете ретро ефект на вашите слики со Camera Retro

Ретро камера

Сигурно многу од вас барале апликации за да можат вратете ги старите фотографии, па дури и боење на вашето семејство за да изненадите роднина. Сепак, помалку е веројатно дека сте барале апликации за стареење на вашите фотографии, да им дадете гроздобер допир, така што тие ќе покажат сличен аспект со оние на нашите баби и дедовци.

Очигледно, сè е измислено и апликациите што ни овозможуваат да ги старееме нашите фотографии се исто така таму. Со малку трпеливост и малку познавање на Фотошоп, можеме да ја завршиме оваа задача. Но, секогаш е поудобно, и пред сè побрзо, да се искористи апликација што ни овозможува извршете ја оваа задача скоро автоматски, како што е случајот со Camera Retro.

Ретро камера

Camera Retro ни овозможува брзо стареење на нашите фотографии благодарение на повеќе од 70 филтри што ни ги нуди. Од 74 филтри што ни ги нуди, 10 од нив се ексклузивни и не можеме да ги најдеме во ниту една друга апликација што ни овозможува да ја извршуваме истата функција. Но, не само што ни овозможува да ги старееме нашите фотографии, туку исто така ни овозможува да избереме помеѓу 40 рамки, на кои пооригинални, па резултатот што можеме да го добиеме може да биде фантастичен.

Откако ќе ги примениме филтрите, од самата апликација, можеме извршете корекции на бои рачно или автоматски, претворете ги директно во црно-бело, изменете ја заситеноста, осветленоста, контрастот, експозицијата, опсегот и нијансата. Покрај тоа, тоа исто така ни овозможува да додаваме светлосни ефекти, за да им дадеме постар шмек.

Откако ќе го добиеме посакуваниот резултат, можеме извезувајте ги сликите креирани со апликацијата во .PNG, .JPEG, JPEG2000, TIFF и BMP формати. Може да ги испечатиме директно од самата апликација и да ги споделиме преку социјалните мрежи со едноставен клик.

Camera Vintage, има редовна цена од 8,99 евра, но за неколку дена, можеме да го набавиме за 7,99 евра, попустот не е многу, но сè што штеди е добро. За да можеме да уживаме во оваа апликација, со нашата опрема мора да управува OS X 10.11 или повисок и 64-битен процесор.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.