Додадете го фонтот El Capitan на Јосемити, активирајте го режимот DarK со кратенка за тастатура, втората јавна бета верзија на El Capitan и многу повеќе. Најдоброто од неделата сум од Мек

сојдемак1в2

Доаѓаме на уште една недела во недела и ги имаме главните моменти на неделата во Соја де Мак. Оваа недела ги имаме разни новости и написи што треба да се потенцираат. Веќе безброј пати рековме дека ова резиме е секогаш нешто мало, но се обидуваме да ги потенцираме главните моменти. Па, ова лето (покрај тоа што е многу жешко) е доста продуктивно во однос на новостите и гласините за производите на Apple. Имаме и неколку интересни упатства кои можат да бидат корисни во одреден момент кога ќе седнеме пред нашиот Mac.

За да започнеме, да видиме како инсталирајте го новиот тип на фонт што Apple го имплементираше во Apple Watch и потоа ни покажа за OS X El Capitan, во OS X Yosemite на навистина едноставен начин. Новата фонтана со име Сан Франциско, е добредојден на нашиот Mac со OS X Yosemite.

Многумина се корисници кои ја користат опцијата Dark Mode во OS X Yosemite во зависност од моментот. Оваа недела видовме како активирај или деактивирај на овој начин користејќи кратенка за тастатура, нешто што ни нуди поголема брзина и лесна употреба.

Темен режим-темен режим-јосемит-тастатура-кратенка-0

Една од новостите оваа недела е поврзани со Apple и IBMДвете компании работеа на апликации за уредите на Apple веќе некое време и оваа недела видовме најава за уште десет достапни апликации.  

Четвртата вест е објавување на бета 4 верзии за програмери и јавна бета 2 за сите запишани во бета програмата. Apple држи чекор со ажурирањата и се очекува дека до оваа есен сè ќе биде подготвен за лансирање OS X El Capitan.

Продажба-јаболко часовник-0

И најновите вести оваа недела се поврзани со Apple Watch и наводните продажни анализи во кои се вели дека часовникот не ги исполнил очекувањата на компанијата. Самиот извршен директор Тим Кук откри дека уредот се продава многу добро и рамномерно секоја прогноза направена од компанијата е надмината

И досега најважните моменти од оваа претпоследна недела од месец јули, се надеваме дека сите што се на одмор во моментов уживаат во нив во потполност и за оние што чекаат да пристигнат, смири се, тоа ќе биде твој момент наскоро


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.