Достапноста на AirPods се намалува на 3-5 дена

На Apple им требаше скоро една година да ги реши проблемите со акциите на AirPods, оние безжични слушалки кои беа толку успешни меѓу корисниците на Apple. Практично од истиот ден кога беа пуштени во продажба, достапноста на AirPods се одржува на 6 недели, до почетокот на август, кога достапноста започна да се намалува на 3-4 недели, за подоцна да се спушти на 1 -2 недели. Во моментов, достапноста на AirPods е поставена на 3-5 дена преку Apple Store Online. Ако одиме во физичка продавница на Apple, веројатно можеме да ги најдеме директно на залиха.

Самиот Тим ​​Кук активно и пасивно повтори дека тие работат на подобрување на достапноста на AirPods во текот на целата година, бидејќи до овие последни месеци не ги видовме плодовите на работата на Тим во врска со ова. За време на последниот главен говор, Apple ја претстави втората генерација на кутијата AriPdos, бидејќи и самите слушалки се чини дека се исти. Оваа втора генерација на кутијата, ни нуди безжично полнење компатибилно со полначи Qi Во прилог на поместување на ЛЕД-полнењето што се наоѓаше во него, напред.

Со поместување на ЛЕД-то за полнење на предниот дел од куќиштето, избегнуваме да го одделуваме од лулката за да го полниме безжично за да знаеме дали биле целосно наполнети. Оваа половина втора генерација на AirPods сè уште не е достапна во Apple Store. Предвидено е да пристигне во средината на декември, и ќе биде по иста цена со моделот што се продава практично една година, па ако сте зад нив, најдоброто нешто што можете да направите е да ја почекате оваа втора генерација да пристигне. и искористете го безжичното полнење што го интегрира.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.