Duplicate Photos Cleaner, нова апликација за чистење дупликати фотографии

дупликат-чистач-1

Нова апликација за бришење дупликати фотографии од нашата машина пристигна во продавницата за апликации Mac. Оваа апликација се нарекува Дупликат чистач на фотографии и за време на лансирањето е бесплатно за ограничено време, наскоро ќе ја чини цената утврдена за апликацијата и ова е 19,99 долари.

Во Јас сум од Mac, веќе видовме бројни апликации за откривање и елиминирање на дупликат фотографии на нашите хард дискови, папки, итн., А пред неколку часа беше лансирана уште една од овие апликации за продуктивност. Всушност Употребата е многу едноставна И ова е благодарение на некомплицираниот интерфејс на апликацијата, ќе видиме како работи подетално.

работа

Дупликат чистачот на фотографии е лесен за употреба и ние само треба да ги следиме чекорите наведени од апликацијата откако ќе бидат додадени папката или дискот за да прегледаме дупликат фотографии и потоа да ги избришеме. За тоа ние директно ја влечеме папката каде апликацијата означува:

дупликат-чистач-4

Сега кликнуваме на дното «побарајте дупликати»И резултатот се појавува:

дупликат-чистач-2

Очигледно, времето за скенирање на дупликат фотографии ќе може да се спореди со бројот на фотографии што ги имаме во папката или дискот.

Откако ќе бидат откриени дупликатите слики, апликацијата не ги брише автоматски, ние треба да ја избереме сликата што треба да се избрише рачно со кликнување на долното поле на фотографијата, покрај тоа овозможува бришење на двете фотографии ако веќе не сакаме да ги чуваме:

дупликат-чистач-3

Веќе имаме чиста папка или диск од какви било дупликати фотографии, сигурно по одморот ќе ни се најде поради количината на фотографии што ги правиме во овој период од годината. Оваа апликација бара OS X 10.8 или понов и 64-битен процесор.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.