Епизода во Карпул Караоке со Линкин Парк за секого и тотално бесплатна

Карпул Караоке ќе емитува програма за прв пат во својот „краток живот“ а епизодата е потполно бесплатна за сите корисници, без разлика дали имаат склучено договор Apple Music и тоа е дека за прв пат епизода од оваа серија ќе се емитува од Фејсбук до целиот свет.

Епизодата е никој друг, освен онаа што беше снимена неколку недели пред смртта на вокалистот на групата, да, зборуваме за Линкин Парк. Почина на 20 јули, само една недела по снимањето на епизодата Карпул караоке со актерот Кен Јонг.

Во овој случај, одлуката за емитување или не епизодата снимена со познатата група падна врз роднините на пејачот и тие потврдија дека би било добра почит да се емитува, па затоа и го дадоа ок на компанијата Купертино за нејзино емитување . Во тој момент Епл и со оглед на настаните објавија дека треба да му оддадат почит на самиот пејач и остатокот од групата епизодата ќе биде отворена за сите што сакаат да ја видат.

Без сомнение, првпат се случува вакво нешто во оваа програма и за да го изведеме прекрасниот гест можеме да ја видиме програмата следниот 12 октомври со директно пристапување од ова директен линк до страницата на Фејсбук. Очигледно, тоа може да се види и од Apple Music, што значи дека секој што сака да ја види оваа епизода може да го стори тоа без никаков проблем. Од друга страна, групата Линкин Парк, најави реализација на концерт во Калифорнија на 27 октомври, за на овој начин да му се оддаде почит на пејачот на групата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.