Epic Games ги дава овие две игри за macOS на ограничено време

Epic Games

Без оглед на тоа што врската помеѓу Apple и Epic не минува низ најдобрите моменти, тоа не значи дека корисниците треба да ја преминат Epic и да не искористуваат некоја од различните понуди што ни ги става на располагање преку Epic Games Store. сите недели.

До следниот 25 ноември до 17:XNUMX ч. (Шпанско време), Epic Games Store ни нуди два наслови бесплатно за macOS: Еснаф на зандана y Изложба Kid A Mnesia, игра за првпат зандана и истражување базирана на два албума на Radiohead соодветно.

Еснаф на зандана

Еснаф на зандана е игра зандана и борба со карти базирана на вртење со една важна разлика: наместо да го контролирате херојот, ќе ја изградите занданата околу него.

За да уживате во оваа игра, нашиот Mac мора да биде управуван од OS X 10.7.5m 2 2 GB RAM и процесор на 2 GHz или повисок. Оваа игра има вообичаена цена во Epic Games Store од 11,99 евра.

Изложба Kid A Mnesia

Превртен дигитален/аналоген универзум создаден од оригинални илустрации и снимки до го одбележуваат полнолетството на Детето А y Амнезијак од Radiohead.

Kid A Mnesia е простор како сон, зграда изградена од уметност, зборови, суштества и снимки на Детето А y Амнезијак од Radiohead, создадена пред повеќе од 20 години, сега повторно составена и обдарена со нов и мутирачки живот.

За да можеме да уживаме во оваа титула, нашиот Mac мора да биде управуван, барем macOS Catalina 10.15, има 8 GB RAM и 20 GB простор за складирање. Гласовите се на англиски, а текстовите на шпански од Шпанија и Латинска Америка.

Можете да го преземете преку овој линк користејќи сметка на Epic Games.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)