Епски авантури: Ла Јангада (Целосно), бесплатно за ограничено време

Епски авантури: Ла Јангада (целосен)

Епски авантури: Ла Јангада (целосен) за Mac обично се цени по 1,99 €, и за ограничено време е гратис. Во оваа игра ќе започнете незаборавно патување во оваа епска авантура базиран на еден од романите на lesил Верн. Играта е целосно на шпански јазик.

Играта е дека откако Минха се согласи да се омажи за д-р Мануел Валдез, беше одлучено да се слави венчавката во Бразил. Како и да е, мрачното минато на неговиот татко му се заканува на неговиот среќен брак. Одамна, тој беше обвинет за убиство и сега го уценуваат, барајќи ја Минха да се венча. Пребарајте одговори и индиции на 43 возбудливи локации, решете различни интригантни загатки, соочете се со опасностите од дождовната шума во Амазон и помогнете на Минха да најде искушенија што и се потребни за да го спаси својот татко во „Епски авантури: Ла Јангада“!

Играта е достапна во: Англиски, француски, италијански, германски, Español, Португалски, бразилски португалски, руски, корејски, кинески, јапонски, холандски.

 • 43 величествени локации во 8 волшебни поглавја
 • 12 фантастични мини-игри
 • 2 режими на игра
 • Интригантна заговор

Детали:

 • Категорија: Игри
 • Публика: 14 / 02 / 2013
 • Верзија: 1.0.1
 • Големина: 627 MB
 • јазици: Шпански, германски, поедноставен кинески, традиционален кинески, корејски, француски, англиски, италијански, јапонски, холандски, португалски, руски
 • Развивач: G5 Забава АБ
 • компатибилност: OS X 10.6.6 или понов

Ослободување од одговорност Епски авантури: Ла Јангада (целосен) директно од продавницата за апликации Mac, од следниот линк.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.