Играта е живот е чудна сега е достапна на продавницата за апликации Mac

живее-е-чудно

Официјалното пристигнување на играта беше оваа недела и вистината е дека се соочуваме со забавна игра што нè става во место на професионален фотограф. Играта што е достапна на други платформи од минатиот јануари 2015 година, ни овозможува да уживаме во спектакуларна авантура со протагонистот во видео игра во која главниот јунак се враќа во заливот Аркадија (Орегон) по пет години отсуство и таа ќе нè допре истражи заедно со пријател од детството исчезнување на друг наш колега.

игра

Ова се некои од главните карактеристики и минималните барања што ќе ни бидат потребни ако сакаме да ја играме оваа игра Животот е чудно:

 • Играта е компатибилна со повеќе од 100 различни модели на контролери. За да ја видите комплетната листа на овие контроли, најдобро е да ја посетите страницата за поддршка на Feral
 • За да играме добро, треба да бидеме на OS X 10.11 El Capitan и: 1,8GHz Intel процесор, да имаме минимум 4 GB RAM, 512MB графичка картичка и 15 GB слободен простор на дискот
 • Следните графички картички НЕ се поддржани: ATI HD2xxx серија, ATI X1xxx серија, Intel HD3000, Intel HD5300, Intel GMA серија, NVIDIA 9xxx серија, NVIDIA 7xxx серија, NVIDIA 320M, NVIDIA 8xxx серија
 • Следните картички бараат да имате најмалку 8 GB RAM меморија во вашиот систем: Intel HD4000
 • Во моментов, играта не може да работи на форматирани томови што се „големи, мали букви“.

Вистината е дека тоа е забавна игра која не е премногу скапа и која сигурно ни нуди часови забава. Унапредувањето на оваа игра се заснова на добро познатата „точка и кликнување“ класичен рез, каде истражување на сè што нè опкружува и интеракција со предмети на кои наидуваме патем тие се клучни во заплетот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.