Lifeивотот е чуден, графичката авантура заснована на патување низ времето доаѓа кај Мек

Lifeивотот е чуден, доаѓа во Мек

FeralInteractive, издавачката куќа создадена во 1996 година со цел да донесете ги најдобрите игри на Mac OS X и одговорен за адаптација на наслови како на пр Tomb Raider и Sleeping Dogs: Definitive Edition, го објави тоа Lifeивотот е чуден, доаѓа наскоро во Мек. 

Од оваа титула составена од 5 епизоди ќе биде објавен во јануари 2015 година за Windows, PS3, PS4, Xbox One и Xbox 360, the извонредни резултати а критиките и анализите од специјализираните медиуми ги претворија isивотот е чуден една од највисоко оценетите авантуристички игри во последниве години.  

Приказната за животот е чуден се одвива во заливот Аркадија и се врти околу себе Макс Колфилд, млад студент по фотографија кој открива како патуваат низ времето предизвикувајќи ефект на пеперутка со можност за смени го минатото.

Во оваа наративна линија, како што тој почнува да ја има претчувства тоа ќе го комплицира заговорот, протагонистот одлучува да се врати во минатото за да заштити и спаси ја нејзината пријателка Клои Прајс. Преку вашите патувања во времето, ќе разберете дека враќањето во минатото кон промена на сегашноста може да има опасни последици.

 

Во животот е чуден вие одлучувате за крајот

Играта се базира на изборен систем што ќе му овозможи на играчот да ја развива приказната според нивните одлуки. Така, оваа графичка авантура станува а лично искуство што успева да го вклучи играчот до последниот детал и да го одведе заговорот кон различни завршетоци. 

Опишани од специјализирани медиуми како «инди филм се претвори во видео игра«, Isивотот е чуден беше одлично прифатен од самиот почеток: повеќе од 46.000„ екстремно позитивни “критики објавени на Steam од страна на корисниците и бесконечен список на награди на најдобра приказна, најдобра саундтрак и најдобра авантура за 2015 година, ветуваат незаменливо искуство на корисниците на Mac OS X, подготвени да стапнат во чевлите на Макс Колфилд.

Издавачот има објави преку Твитер следното доаѓање на Lifeивотот е чудно Mac App Store И, иако сè уште не открива информации за датумот на објавување, потврди дека првата епизода за Mac OS X ќе биде достапна за купување. под 5 долари, истата цена за која може да се добие преку Steam за Windows.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.