Тестенини, таблата со исечоци што навистина му треба на macOS

Тестенини - Управувајте со macOS со таблата со исечоци

Една од најатрактивните функции на Windows 10 и Windows 11, таа е непозната за многу корисници, барем за сите оние кои немаат потреба редовно да работат со таблата со исечоци. И Windows 10 и Windows 11 ни дозволуваат складирајте ја целата содржина што ја копираме на таблата со исечоци и пристапуваме до него кога сакаме.

Во случај да се прашувате, можеме да му пристапиме со притискање на копчето Windows + v, наместо традиционалните Control + v. Ако барате таблата со исечоци за macOS што се грижи за управувајте со целата содржина што ја копирате во неа без да ја препишуватеМора да ја пробате Pasta, апликација која ни овозможува да управуваме со таблата со исечоци како да е бележник.

Тестенини - Управувајте со macOS со таблата со исечоци

Тестенини е апликација која ни овозможува да управуваме со целата содржина што ја копираме на таблата со исечоци со ограничување од 20 намалувања за бесплатната верзија. Ако ја користите оваа функција редовно, но не на многу напорен начин, решението што ни го нуди Pasta е фантастично.

Но, не само што ни овозможува да ја складираме целата содржина зачувана на таблата со исечоци, туку и ни овозможува организирајте исечоци низ колекциите, вклучува моќен систем за пребарување за да го пронајдеме она што го бараме во секое време и има многу едноставен интерфејс.

Интерфејсот во форма на мрежа, ни овозможува брзо најдете содржини што неодамна сме ги копирале. Апликацијата можеме да ја отвориме преку кратенка на тастатура, компатибилна е со светлиот и темниот режим на macOS Mojave ...

Тестенини - Управувајте со macOS со таблата со исечоци

Es Поддржува функција за универзална таблата со исечоци, функцијата macOS која ни овозможува да ја залепиме копираната содржина на други уреди со истиот Apple ID, поддржува Touch Bar, различно ги претставува врските, текстот, настаните од календарот, поддржува Брз преглед за прегледување слики, врски или текстови ...

Тестенини е компатибилен со Apple управуван од чипот M1 на Apple, бара macOS 10.12 или понова верзија, достапна е за преземање бесплатно со ограничување од 20 фрагменти. Доколку сакате да го отстраните тој лимит и да ги отклучите сите функции, можете да го искористите купувањето во рамките на апликацијата која има цена од 8,99 евра.

Да биде совршена апликација, треба да овозможи синхронизација на содржината со други уреди преку iCloud и да понуди апликација за iOS. Сепак, за корисниците кои сакаат само да управуваат со содржината што ја копираат преку нивниот Mac, тоа е совршено.

Тестенини (врска на AppStore)
Тестенинислободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Алберт dijo

    Многу е подобар PastePal. Пред да користев тестенини, но нема боја во споредба со PastePal.

бул (точно)