Заматете ја позадината на вашите фотографии со Photo Blur

Со лансирањето на iPhone 7, Apple прво го претстави две камери на iPhone, од кои едната беше одговорна за заматување на позадината на фотографиите за да се добијат фантастични слики на портрети. Благодарение на најновите верзии на iOS, можеме да модифицираме слики од овој тип, за да воспоставиме поголем или помал степен на замаглување.

Не секој користи паметен телефон за да фотографира, иако повеќето прават. Во овие случаи, и во случаи кога не можеме да го користиме режимот портрет за да снимиме или едноставно заборавиме, можеме да користиме Photo Blur, едноставна апликација што ни овозможува да ја замаглиме позадината многу брзо и лесно.

Фото замаглување

Заматете ја позадината на сликата, дозволува фокусирајте го вниманието на главниот објект, предмет (личност, животно или ствар) што се издвојува над остатокот од сликата. Иако овој ефект, наречен боке, е широко користен во портретите, можеме да ги користиме во голем број на слики, каде што предметот е дел од сликата, но е најважната работа и она што навистина сакаме да го истакнеме над позадината, но без заборавајќи на него.

Апликацијата Photo blur, ни овозможува да додадеме професионален допир на нашите фаќања, замаглување на позадината како да ја менува длабочината на полето кога снимаме Работата на апликацијата е едноставна како влечење на сликата до апликацијата и притискање на копчето за замаглување. Апликацијата е одговорна за откривање на позадината на сликата и замаглување на остатокот.

Ако не ни се допаѓа нивото на заматеност, можеме да го зголемиме или намалиме за подобар резултат. Photo Blur е со цена од 8,99 евра, цена намалена за 60% од вообичаената цена, бидејќи се нуди на ограничено време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.