Прецртајте ги информациите во вашите документи со Black Out, бесплатно за ограничено време

Сигурно сте биле во повеќе од една прилика, принудени сте да користите преглед или апликација за уредување фотографии на вашиот паметен телефон за да прецртате некој дел од сликата или документот што сакате да го споделите со други луѓе. Иако е вистина, тоа е многу едноставен процес, во продавницата за апликации Mac можеме да најдеме апликации што тие се посветени на ова исклучиво.

Зборуваме за Black Out, апликација која има цена во Mac App Store од 2,29 евра, но тоа за ограничено време можеме да го добиеме бесплатно. Не знаеме колку ќе трае понудата, затоа би ве советувал да не чекате долго за да ја преземете, се додека вашиот Mac управува од macOS 10.15.

Благодарение на Black Out, можеме да додадеме црна лента во делот од текстот или сликата што сакаме да биде прикажана кога ќе ја споделиме. Покрај тоа, за сите оние корисници кои ја сакаат приватноста, со кои е поврзана оваа апликација, исто така можеме да ги отстраниме метаподатоците, што е да се каже, информациите за локацијата, заедно со вредностите што ги користи камерата за да го направи снимањето, како што се брзината на блендата, отворот на дијафрагмата, ISO ...

Работата на апликацијата е многу едноставна. Пред сè, мора да ја повлечеме сликата на која сакаме да ги додадеме црните ленти и со глувчето нацртајте го правоаголникот над областа што сакаме да ја покриеме. Кога ќе го ослободите глувчето, ќе се појави црна лента. Можеме да отвориме и каква било фотографија во апликацијата директно од Пронаоѓачот преку менито за споделување, до кое пристапуваме со десното копче на глувчето.

Како што споменав на почетокот на овој напис, За Black Out е потребен macOS 10.15 или повисоко, ограничување кое нема никаква смисла кога сметате дека едноставно додава црна кутија за текст на сликите и секогаш работела во верзии пред macOS.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.