Скринсејверите на Mac сакаат Apple Watch

Екранот на Mac Тие се несомнено добри и ако го имате моделот со ретинален екран, дури и нема да ви кажам. Тоа нè тера да кажеме убави позадини, како Yosemite на пример Исто така, е големо задоволство да се види како се активира компјутерскиот чувар на екранот и да можеме да ги гледаме сликите што ги сакаме без икони или пречки. Willе ни дозволите да ве советуваме и да предложите а екраните елегантна, како и едноставна за вашиот компјутер. Врз основа на една од сферите на Епл ВидиСигурно ќе го оставите веднаш штом ќе го видите на дело.

Едноставно, елегантно и функционално

El екраните за тебе Mac, за што зборуваме, ги исполнува овие три карактеристики.

  • Едноставно: тоа е само сфера
  • Елегантно: Тоа е една од најелегантните сфери што постојат во Епл Види
  • Функционално: Не само што би сакале да го гледате, туку и ќе ви даде време.

Кога го стекнав Епл Види и ги видов различните сфери, една од оние што најмногу го привлекоа вниманието беше токму протагонистот на овој запис во блогот. Ме пленеше нејзината едноставност, но истовремено и нејзината убавина. Многу пати најубавото е наједноставното. Станува збор за сфера "Комунални услуги" кои постојат во Епл Види на кој додатокот е отстранет, оставајќи го најелементалниот. Отсега натаму и со ова екраните основите може да бидат синоним за убаво.

Ајде да видиме како да го инсталираме ова заштитник на екранот креиран од Расмус Нилсен во нашата Mac. Операцијата е прилично едноставна, нејзиниот креатор се погрижи за тоа. Goе одиме во своја сопствена страница rasmusnielsen.dk со цел да ја преземете датотеката. Откако ќе се преземе,ќе експлодира директно во параметри на системот на нашите Mac.

Откако ќе заврши овој чекор, ќе посочиме дали сакаме екраните Сите корисници на компјутер можат да го видат тоа или само за корисникот што го имаме активен. Сега го бараме и активираме така што ќе скокне во застојот што го сакаме.

Најдобрата вест е тоа заштитник на екранот Тој е бесплатен, а исто така креаторот е свесен за тоа, постојано го ажурира и подобрува. Знаете, обидувајќи се да не изгубите ништо. Кажете ни за вашето искуство оставајќи порака на овој запис или преку Applelizados официјална сметка на Твитер

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.