Дознајте за различните фази на Месечината со овој лунарен календар

Делукс Луна HD

Видот на апликации што можеме да ги најдеме во Mac App Store е многу разновиден, што ви овозможува ги задоволуваат потребите на многу корисници без да одите на апликации достапни надвор од официјалната продавница на Apple. Deluxe Luna HD е една од нив, апликација која ни овозможува брзо и лесно да ги знаеме фазите на Месечината.

Deluxe Luna HD ни нуди многу привлечен дизајн кој комбинира традиционални лунарни модели со најсовремена технологија за да ни понуди анимиран интерфејс и со многу информации, информации што можеме да ги прилагодиме во зависност од земјата каде што сме покрај другите фактори.

Делукс Луна HD

Делукс Луна ни нуди информации што се лесни за разбирање, ги вклучуваат специфични совети за градинарството засновано на лунарните фази, анимираните хороскопски кругови, лунарниот хороскоп и календар, времињата на зајдисонцето и изгрејсонцето, описи на лунарните денови ...

Она што ни го нуди Делукс Луна HD

 • Месечински календар со фази на Месечината и хороскопски знаци
 • Ја покажува следната фаза на Месечината.
 • Можеме да го смениме денот со ротирање на Месечината хоризонтално, без да имаме пристап до сопствениот календар на апликацијата.
 • Преку тајмерите, можеме да пристапиме до изгрејсонцето, зајдисонцето и зенитот.
 • За да ја користите апликацијата, не е потребна интернет-врска.
 • Тоа ни овозможува рачно да ја конфигурираме нашата локација, како и времето, датумот и зоната UTC.
 • Тоа ни го покажува страничното време (време на theвездите, а не на сонцето).
 • Тоа ни овозможува да додаваме дневни прибелешки во лунарниот календар, покрај обележувањето на деновите што можат да бидат најкорисни за нашите цели.
 • Покажува статистика за влијанието на фазите на Месечината.
 • Ги покажува целосните имиња на сите лунарни фази и хороскопскиот знак за тоа каде се наоѓа Месечината.
 • Процент на осветлената област на Месечината.
 • Изгревање на месечината и времиња на месечината од нашата локација.

Делукс Луна ХД има редовна цена од 2,29 евра, но за ограничено време, можеме да го преземеме бесплатно преку следниот линк.

Делукс Луна HD - Календар за фазата на Месечината (врска со AppStore)
Делукс Луна HD - Календар за фазата на Месечината2,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.