Запознајте ја Темпад, апликација за витамин Белешки за macOS


Белешките за macOS имаат многу релевантни карактеристики што можеме да ги побараме за примена на овој стил. Не е многу комплицирано за ракување, ви овозможува да направите скоро кој било текст, вклучувајќи слики и тој е синхронизиран со iCloud. Иако за многу корисници нема карактеристики (ова исто така би го направило попретпријатно и покомплексно) ги има повеќето опции што можеби ќе ни бидат потребни. Кој бара уште некоја функција, но без премногу да се комплицира со комплексни интерфејси или функции што ретко ги користите, има на располагање Темпад, апликација што ја содржи својата содржина синхронизирана во облакот, за да ја користи на друг уред со Mac или iOS. 

Важна точка на апликацијата е нејзината цена. Не е апликација за претплата. Всушност, нејзините развивачи можат да се пофалат со тоа. За време на пишувањето на овој напис, тој исто така беше бесплатен. И нема рекламирање, што повеќе може да побарате!

На прв поглед, таа е многу слична на апликацијата Белешки во macOS, но има разлика. Сличноста ни овозможува да се прилагодиме без проблеми и дека неговиот дизајн не се коси со останатите апликации, особено ако имаме неколку апликации распоредени на работната површина. Од апликацијата потенцираме:

 • Поддршка за означување: Ракувањето со обичен текст е совршено. Со неколку кратенки контролираме: наслови, задебелени букви, закосени букви, врски, разграничувачи и многу повеќе.
 • Синхронизација на облак: овој пат нашите белешки се синхронизирани надвор од iCloud. Овој простор не троши меморија во iCloud и во принцип е неограничен.
 • Непречено движење: Дава впечаток на работа со вистински процесор и не со помала апликација за белешки.
 • Синхронизација со iOS: сметајте со апликација на iOS за да работите на iOS и синхронизирајте ги сите информации со овие уреди.
 • Режим на машина за пишување: конечно, во последното ажурирање можеме да избереме печатењето во моментот на пишувањето да биде на машина за пишување.

Затоа, ако сте од оние кои водат белешки за скоро сè, треба да се обидете Темпад, пронајден во продавницата Mac Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.