Знајте го времето на која било земја од лентата со мени со FlagTimes

FlagTimes

Ако работиме во надворешно-трговска размена и обично извршуваме повици кон други земјиПотребно е, ако не и задолжително, да се знае времето на земјата на нашиот клиент пред да се јавите (ако исто така подобро ги знаеме царините, за да не се јавуваме за време на одмор). Еден начин да го направите ова е преку Google.

Сепак, не е секогаш најбрз, бидејќи бара од нас да го отвориме прелистувачот и да ја лоцираме временската промена. Брзо решение за оваа потреба се наоѓа во апликацијата FlagTimes, апликација што се наоѓа во горната лента со мени и ни овозможува брзо да го знаеме времето на земјата што сакаме да ја повикаме.

Ако обично правиме многу повици кон одредена земја, апликацијата ни овозможува да ја поставиме промената на времето во горната лента со менито, за да не мора да одиме прикажување на менито со распореди што ја интегрираат апликацијата.

FlagTimes

Со кликнување на иконата што ја претставува апликацијата, можеме да извршиме пребарување на шпански јазик (дури и ако апликацијата е на англиски јазик) за брзо да го откриеме времето во една земја. Ако земјата има неколку временски зони, апликацијата исто така ќе ги покаже, па затоа мора само запомнете на која област на земјата одговара времето претставено со знамето.

Единствената граница за додавање знамиња Со соодветните распореди на држави, го наоѓаме во ширина што достигнува до менито Помош од горната лента со менито, па ако имаме многу икони на десната страна, бројот на знамиња ќе биде помал.

Опциите за конфигурација на апликацијата ни овозможуваат изберете формат од 12 или 24 часа, покрај тоа што ни дава можност да ги прикажеме денот и времето, податоци што веќе се прикажани на десната страна од лентата со менито, затоа е потребно освен ако не ги скриеме овие опции преку конфигурацијата на macOS

FlagTimes има редовна цена од 2,29 евра. За време на објавувањето на овој напис, тој е достапен за преземање бесплатно. За да можеме да ја користиме оваа апликација, со нашата опрема мора да управува OS X 10.11.6 или понова верзија и 64-битен процесор. Апликацијата е само на англиски јазик.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.