Додека е точно: учи () игра бесплатно за ограничено време

додека вистинското учење

Оние на Epic Games, ни ги става на располагање бесплатно до следниот четврток на 9-ти во 5 попладне, по шпанско време, играта додека е точно: учи (), игра во која се ставаме во кожата на специјалист за машинско учење и создавање на невронски мрежи, иако нашата мачка е многу подобра во тоа.

Во додека Вистина: учи (), мораме решаваат загатки и изградба и мачка на човек преведувач. Тоа е симулациска игра каде што мора да се занимаваме со машинско учење, невронски мрежи, големи податоци и вештачка интелигенција, иако најважно е да ја разбереме нашата мачка.

Како што можеме да прочитаме во описот на оваа игра достапна на Epic Games Store, додека True: Learn () е идеален за луѓе кои сакаат да дознајте како функционираат машинското учење и поврзаните технологии.

Идеален за родители и наставници кои Тие бараат забавен и едноставен начин да им ја претстават технологијата на најмалите, за луѓе кои сакаат да ја вртат главата и сакаат да пробуваат нови работи додека се забавуваат.

додека Вистина: учи () е достапна за вас преземете целосно бесплатно за Mac и Windows преку Epic Games Store. Овој наслов, Има редовна цена од 9,99 евра а понудата повеќе нема да биде достапна во четврток на 9 декември во 5 часот по шпанско време.

Додека е точно: научете () барања

За да уживаме во оваа титула на загатка, нашиот тим мора да биде управуван од macOS 10.9 Mavericks, на 2 GHZ и придружен со 2 GB RAM меморија. Иако гласовите на играта се на англиски јазик, текстот е преведен и на шпански во Шпанија и на шпански во Латинска Америка.

За да ја искористите оваа понуда, ви треба сметка на Epic Games, сметка на која ќе се поврзе насловот и што ќе ни овозможи да ја преземеме кога навистина ќе имаме време да играме, не е неопходно да ја купиме и да ја преземеме во тој момент.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)