Играта MiniDrivers се ажурира со интересни подобрувања

миниверверс-1

Минатиот јули ја прикажавме играта MiniDrivers за OS X, која очигледно се натпреварува со мини автомобили, бидејќи мислевме дека е забавна игра за овој период од годината, а исто така гратис. Сега MiniDrivers добива голема надградба достигнувајќи ја верзијата 2.0 и во кои имаме имплементирано бројни нови карактеристики и подобрувања.

Првото од овие подобрувања е а мала промена во интерфејсот на менијата што ги прави попривлечни и поедноставни, покрај подобрување на графичките аспекти на игратаНешто што веќе го напреднавме не е нејзината сила, но за игра од ваков тип не е потребно да се имплементира висок графички квалитет, со она што го нуди е повеќе од доволно. Покрај овие подобрувања, се додаваат интересни промени и во однос на неговата игра.

минидривер-2

14 нови кола да трчам на повеќе места, 36 нови историски автомобили на скара, 7 нови шампионати: 50 '60' 70 '80' 90 '00' 10 'и синхронизирајте преку iCloud. Сите овие подобрувања ни нудат многу поголема разновидност во игра која е многу забавна и предизвикува зависност.

Играта сè уште е тотално бесплатна на Mac App Store, ако сè уште не сте ја преземале, сега е време да го сторите тоа.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.